-->

Sözleşmeli Personel Hizmet İçi Uyum Eğitimi Düzenleniyor

30 Mayıs 2023

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’nca, üniversitemizde göreve başlayan 19 sözleşmeli personele yönelik Hizmet İçi Uyum Eğitimi düzenleniyor.

Rektörlük İdari Bina Toplantı Salonunda başlayan eğitim programı kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Üniversitemize yeni atanan sözleşmeli personeller ile tek tek tanışarak, görevlerinin üniversitemize hayırlı olmasını temenni etti; birbirinden farklı eğitim konuları ile bu programın hazırlanmasında emeği geçen Personel Daire Başkanlığı’na ve eğitmenlere teşekkür etti.

Sözleşmeli personellerin mevzuat bilgisi ve kişisel gelişimlerine katkı sunmayı amaçlayan eğitim programı açılışına Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Genel Sekreter İhsan Ağcan, Genel Sekreter Yardımcısı Nihani Yıldırım, Personel Daire Başkanı Mustafa Tanrıkulu, Hizmet İçi Eğitim Şube Müdür V. Özkan Gerboğa ve sözleşmeli personeller katıldı.

Rektör Alişarlı, Görev Bilincinin Önemine İşaret Etti

Sözleşmeli personele yönelik uyum eğitiminde ilk dersi veren Rektör Alişarlı, görev bilincinin ve görevin kutsallığının önemine değinerek, görevlerini zamanında ve en iyi şekilde yerine getirmelerini istedi. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin akademik-idari personeli ve öğrencileriyle ülkemizin araştıran, üreten ve topluma katkı sunan önemli kurumlarından biri olduğuna vurgu yapan Rektör Alişarlı, çalışanların kurumsal aidiyetinin üretkenliğe ve üniversitemizin hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacağını söyledi. Alişarlı konuşmasının ardından sözleşmeli personellerin sorularını yanıtladı.

Rektör Alişarlı’nın ardından Personel Daire Başkanı Mustafa Tanrıkulu personellere hitap etti. Tanrıkulu kamu görevinin büyük bir sorumluluk olduğunu vurgulayarak, kamu görevine başladıktan sonra en önemli görevlerimizden biri, atandığımız alanla ilgili kendimizi en iyi şekilde yetiştirmek, üniversitemize, öğrencilerimize, diğer kamu görevlilerine, ülkemize ve tüm insanlığa faydalı işler yapmaktır şeklinde konuştu. Ardından Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Bilgisayar İşletmeni Ahmet Fuat Polat tarafından “Üniversitemizi Tanıyorum” konulu bir sunum gerçekleştirildi.

Hizmet İçi Uyum Eğitimi Programı

29 Mayıs-2 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerde ikinci gün; Genel Sekreter Yardımcısı Nihani Yıldırım “Kamu Görevlileri Hak, Özlük ve Disiplin İşlemleri”, Personel Daire Başkanlığı Şube Müdür vekili Hayrettin Karataş ve Bilgisayar İşletmeni Nuri Arslan “Maaş ve Diğer Ödemeler” ve Personel Daire Başkanlığı Şef Mürşide Ayyıldız Güler “ÜBYS Kullanımı ve Uygulama Eğitimi”.

Üçüncü gün; Bilgi İşlem Daire Başkanı Doç. Dr. Nuh Yavuzalp “Kurumsal İletişim ve Üniversite İletişim Araçları”, Öğr. Gör. Yılmaz Bacaklı “Etkili ve Güzel Konuşma Yöntemleri” ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Öğr. Gör. Bülent Baloğlu “Ekip Çalışması-Ekip Yönetimi”.

Dördüncü gün; Doç. Dr. Ertuğrul Düzgün “Protokol ve Nezaket Kuralları”, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Öğr. Gör. Mustafa Demirel “ Kurumsal İdari ve  Mali Yönetim” ve Uzman Psikolog Evgin Miçooğulları “Öfke Kontrolü ve Stresle Başa Çıkabilme Yolları”.

Beşinci gün;  Öğr. Gör. Tuba Kaya Benli “Vücut Biyomekaniği, Fiziksel Aktivite ve Egzersiz” ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bayram Kaya “Devlet Malını Koruma ve Tasarruf Tedbirleri” konularında eğitim verilecek.

 

 

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı 14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 253 45 17 Fax: +90 374 253 46 34
  • EPosta: personelibu.edu.tr
Top